"Kuyumculuk Teknolojisi ve Takı İmalatı" Eğitiminin 2021-2022 1. Dönem Karne Töreni
  24.01.2022

  SİNCAN 2 NOLU L TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMUNDA, SİNCAN ADALET MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ İŞ BİRLİĞİ İLE AÇILAN “Kuyumculuk Teknolojisi ve Takı İmalatı” EĞİTİMİNİN 2021-2022 1. DÖNEM KARNELERİ TÖRENLE DAĞITILDI.

   

    Ceza infaz kurumlarında sürdürülen mesleki eğitim çalışmalarının akademik ve teknik bilgi bağlamında güçlendirilmesi, eğitime katılan hükümlü ve tutukluların çıraklık, kalfalık ve ustalık düzeyinde eğitim almalarının yanı sıra eğitim sonunda meslek lisesi mezunu da olabilmelerinin sağlanması amacıyla 09 Mart 2020 tarihinde “Adalet Bakanlığı İle Milli Eğitim Bakanlığı arasında Eğitim Öğretim İş Birliği Protokolü” imzalanmış ve bu kapsamda Sincan 2 Nolu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunun Gümüş Atölyesinde, Kuyumculuk Teknolojisi ve Takı İmalatı alanında 26 Kasım 2021 tarihi itibariyle eğitimler verilmeye başlanmıştır.

   

    Sincan Adalet Mesleki Eğitim Merkezi 9. Sınıfta öğrenim görmekte olan ve aynı zamanda çıraklık eğitimi alan 4 tutuklu-hükümlünün, 2021-2022 1.Dönem Karnelerinin verilmesi için; Sincan 2 Nolu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Ensar ÇELİK ‘in ev sahipliği yaptığı törene, Adalet Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Hasan TUNCA, Müdür Yardımcıları Eren ÖZDEMİR, Hikmet EYÜPOĞLU, Aysel DİNÇEL ve öğretmenleri Hasan DEMİRYÜREK ile Esra ZEYTİN katılmışlardır.

   

     Sincan Adalet Mesleki Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Aysel DİNÇEL’in yaptığı konuşmadan sonra öğrencilere karne dağıtımı yapılmıştır.

     Sincan 2 Nolu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Ensar ÇELİK tutuklu-hükümlülerin meslek edinmelerine ve iyileştirilmesine yönelik yapmış oldukları çalışmalarından dolayı Sincan Adalet Mesleki Eğitim Merkezi temsilcilerine teşekkürlerini iletmiş ve program sona ermiştir

  Adres

  Adalet Mah. Adalet Sk. Sincan Kampüs Yenikent - Sincan / ANKARA

  Telefon

  0312 589 50 76

  0312 254 00 14

  E-Posta

  ankara.2nltcikisaretadalet.gov.tr