Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
KURUMUMUZDA " MEVLİD-İ NEBİ PROGRAMI " DÜZENLENDİ
28.09.2023

 

      Kurumumuzda 27.09.2023 tarihinde Diyanet İşleri Başkanlığı ile imzalanan protokol kapsamında, Ankara İl Müftülüğü ile iş birliği halinde “Peygamberimiz, İman ve İstikamet” temalı “Mevlid-i Nebi” programı düzenlendi.

      Kurum müdürümüz, kurum idarecileri, kurum personeli ve tutuklu-hükümlülerin katıldığı programa Ankara İl Müftülüğü Din Hizmetleri Şube Müdürü İmam Hüseyin YAŞAR ve Ankara İl Müftülüğü Başvaizi Hamza YEŞİLDAL katılım sağladı.

      Kurumumuzun çok amaçlı kapalı spor salonunda saat 14.00’da başlayan programda Başvaiz Hamza YEŞİLDAL tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti yapıldı. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan sinevizyonun gösteriminin ardından, Ankara İl Müftülüğü, Din Hizmetleri Şube Müdürü İmam Hüseyin Yaşar Beyin günün anlam ve önemiyle ilgili konuşması katılımcılar tarafından ilgiyle takip edildi.

      Kurumumuzda daha önce gerçekleştirilen “Peygamber Efendimizin Hayatı” konulu “Siyer-i Nebi” bilgi yarışması ve bu yarışmada dereceye giren tutuklu ve hükümlülerle ilgili katılımcılara bilgi verildi. Ayrıca kurumumuzda Kur’an-ı Kerim kursunu başarıyla tamamlayan 18 kursiyere belge takdimi yapıldı. Son olarak kurumumuzda tutuklu ve hükümlüler tarafından okunan salavat-ı şerife ve hatimlerin duası yapılarak program tamamlandı.

      Kurum İdarecilerimiz program sonrası Ankara İl Müftülüğü Din Hizmetleri Şube Müdürü İmam Hüseyin YAŞAR ve Ankara İl Müftülüğü Başvaizi Hamza YEŞİLDAL‘a programa katılımları, katkıları ve sunumları nedeniyle teşekkürlerini iletmişlerdir.

 

 

Adres

Adalet Mah. Adalet Sk. Sincan Kampüs Yenikent - Sincan / ANKARA

Telefon

0312 589 50 76

0312 254 00 14

E-Posta

ankara.2nltcikisaretadalet.gov.tr