Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

KURUMUMUZDA " 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI " PROGRAMI DÜZENLENDİ
04.09.2023

      Milletimizin şanlı ordumuz ile birlikte ortaya koyduğu varoluş mücadelesinin neticesi olan 30 Ağustos Zaferi’nin 101. yıl dönümü münasebetiyle tören programı düzenlenmiştir.

      Kurum idarecileri, kurum personeli ve tutuklu-hükümlülerin katıldığı programda; günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmanın ardından, Anadolu Ajansı tarafından hazırlanan “Büyük Taarruz, Milletin Azmi” isimli belgesel gösterimi, 30 Ağustos Kadın Kahramanı Kara Fatma Meddah Gösterimi yapıldı. Kurum vaizimiz tarafından şehitlerimizin ruhuna okunan duaların ardından program sona erdi.

     Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden yolda en önemli aşamalardan biri olan 30 Ağustos Zaferi, milli değerlerini ve birliğini muhafaza eden bir milletin en zor şartlarda bile esaret altına alınamayacağının ispatı; tarihi üstün başarılarla dolu Türk Milleti’nin iftihar abidesidir.

     30 Ağustos ruhunu nesilden nesile aktarmak, milletimizin gösterdiği fedakârlık ve mücadele azminden ilham alarak şüheda kanlarıyla sulanmış bu kutsal emanete sahip çıkmak; bizim en büyük sorumluluğumuzdur.

     Aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun. 

 

Adres

Adalet Mah. Adalet Sk. Sincan Kampüs Yenikent - Sincan / ANKARA

Telefon

0312 589 50 76

0312 254 00 14

E-Posta

ankara.2nltcikisaretadalet.gov.tr