Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
KURUMUMUZDA " 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI " PROGRAMI DÜZENLENDİ
01.11.2023

 

SİNCAN 2 NOLU L TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMUNDA

CUMHURİYET’İN 100. YILI COŞKUYLA KUTLANDI

 

  Türk milletinin, istiklaline ve istikbaline kasteden işgalcilere karşı başlattığı Kurtuluş Savaşı’nın, tarihte benzeri görülmemiş bir kahramanlık örneği ortaya koyarak zaferle taçlandırdığı eşsiz zafer üzerinde yükselen Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kurumumuzda coşkulu bir programla kutlandı.

   Düzenlenen programa; Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcımız Sayın Namık Kemal VAROL, Ceza İnfaz Kurumlarından Sorumlu Cumhuriyet Savcısı Sayın Erdinç Hakan ÖZDABAKOĞLU, Sincan Cezaevi Alay Komutanı Jandarma Albay Hakan Ragıp YÜCEER, Sincan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sayın Haldun ŞENTÜRK, Sincan Devlet Hastanesi yetkilileri, Sincan Ceza İnfaz Kurumları kurum müdürleri, kurum personelleri ile tutuklu-hükümlüler katılmıştır.

   Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kutlama programı günün anlam ve önemi ile ilgili yapılan konuşma, Cumhuriyet’in Kuruluş Hikayesi konulu belgesel gösterimi ve şiir sunumuyla devam etmiştir. Kurumda değerler eğitimi kapsamında düzenlenen “Cumhuriyet’in 100. Yılı” temalı şiir yarışmasında finale kalan tutuklu-hükümlülerin şiir sunumlarının ardından; Genel Müdür Yardımcımız Sayın Namık Kemal VAROL, Cumhuriyet Savcımız Sayın Erdinç Hakan ÖZDABAKOĞLU ve Alay Komutanımız Jandarma Albay Hakan Ragıp YÜCEER finale kalan yarışmacılarımıza hediye kitap vermişlerdir.

   Genel Müdür Yardımcımız Sayın Namık Kemal VAROL katılımcılara hitaben yaptığı konuşmada; Türk Milletinin asırlar boyu birçok devlet kurarak dünyaya adaletle hükmettiğini belirtmiştir. Büyük zorluklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devletinin değerlerini gelecek nesillere aktarmanın önemine değinen Genel Müdür Yardımcımız, milli birlik ve beraberlik duygusuna vurgu yaparak konuşmasını sonlandırmıştır.

   Cumhuriyet’in 100. Yılı kutlama programı; Sincan 2 Nolu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Halk Oyunları Ekibinin “Zeybek Gösterisi” ile devam etmiş, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası tarafından hazırlanan “100. Yıl Marşı” sunumu ardından, tutuklu-hükümlülerin katılımıyla gerçekleştirilen “Adım Adım Türkiye Cumhuriyeti” gösterimiyle program coşkuyla sonlandırılmıştır.

 

 

Adres

Adalet Mah. Adalet Sk. Sincan Kampüs Yenikent - Sincan / ANKARA

Telefon

0312 589 50 76

0312 254 00 14

E-Posta

ankara.2nltcikisaretadalet.gov.tr