Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

İş Yurtları Tanıtım

GENEL FAALİYET RAPORU

Bakanlık oluru ile 25.09.2006 tarihinde açılan Sincan 2 Nolu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğümüz kurumda barındırılacak hükümlü ve tutukluların genel ihtiyaçlarını karşılamak ve Ceza İnfaz Yasasında olduğu gibi eğitim ve öğretimin yanı sıra topluma yararlı birer fert olarak kazandırılmak, hükümlü ve tutukluların meslek ve sanatlarının korunup geliştirilmesi ve işyurdu kârının artırılması amacı ile yoğun bir çalışma sarf etmektedir.

Sincan 2 Nolu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu İşyurduna Bağlı Faaliyetler

Kapalı Ceza İnfaz Kurumu işyurdumuz iş kollarından kantin işletmeciliği iş kolunda Ceza İnfaz Kurumumuz ziyaretçi kabul mahallinde ziyarete gelen hükümlü ve tutuklu yakınlarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere bir satış yeri ile Ceza İnfaz Kurumumuzda görev yapan personel ile hükümlü ve tutukluların gıda ve ihtiyaç maddelerini en uygun fiyatlarla ve en kısa sürede karşılamak maksadıyla kurum içinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

Kapalı ceza İnfaz Kurumu işyurdumuz iş kollarından Çay Ocağı iş kolunda Ceza İnfaz Kurumumuz ziyaretçi kabul mahallinde ziyarete gelen hükümlü ve tutuklu yakınlarına ve Ceza İnfaz Kurumumuzda görev yapan personelimize çay satışı yapılmaktadır.

Kapalı ceza İnfaz Kurumu işyurdumuz iş kollarından Fotoğrafçılık İşkolunda ceza infaz kurumumuzda bulunan hükümlü ve tutuklularla ziyarete gelenlerin hükümlülerle beraber resimleri çekilmektedir.

Kapalı ceza İnfaz Kurumu işyurdumuz iş kollarından Yağlı boya–resim atölyesinde her türlü yağlı boya tablo ve resim işleri yapılmaktadır.
 

Kapalı ceza İnfaz Kurumu işyurdumuz iş kollarından Gümüş Atölyesi işkolunda 925 ayar gümüşten imal edilmiş her türlü küpe, kolye, erkek ve kadın yüksük, tespih, bileklik, bronş vs. malzemeler üretilerek ulusal ve uluslararası fuarlara katılmak, diğer Ceza İnfaz Kurumlarının satış noktalarında satılmak üzere ilgili kurumlara tedarikçilik yapmak, Anıtkabir Ticari İşletmesi ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarına satış gerçekleştirilmek suretiyle pazarlanmaktadır.
 

Kapalı Ceza İnfaz Kurumu işyurdumuz iş kollarından Terzicilik Atölyesinde küçük çaptaki yırtık, sökük, yama ve ütü vs. işler yapılmaktadır.
 

Kapalı Ceza İnfaz Kurumu işyurdumuz iş kollarından Ağaç İşleri Atölyesinde ağaç ve suntadan her türlü sandık, sehpa , resimlik vs. gibi ürünler yapılmakta üretilen ürünler hem piyasada hem de kurumumuzda bulunan personel ile hükümlü-tutuklulara satışları yapılmaktadır.
 

Kapalı Ceza İnfaz Kurumu işyurdumuz iş kollarından Çamaşırhane Atölyesinde hükümlü ve tutukluların çamaşırları yıkanmaktadır.

 

  • Kantin
  • Çay Ocağı İşkolu
  • Fotoğrafçılık Atölyesi
  • Yağlı Boya-Resim Atölyesi
  • Gümüş Atölyesi
  • Terzi Atölyesi
  • Ağaç İşleri Atölyesi
  • Çamaşırhane Atölyesi
Adres

Adalet Mah. Adalet Sk. Sincan Kampüs Yenikent - Sincan / ANKARA

Telefon

0312 589 50 76

0312 254 00 14

E-Posta

ankara.2nltcikisaretadalet.gov.tr